ANDERS ZORN, etsning, utförd 1907, signerad med blyerts.
"Vattenringar I", 15,2 x 13,2 cm.
Veck, gulnad, papperstejp a tergo. Oramad.
Hjert & hjert, 250.
Thorsten Laurins samlarstämpel.