KAMERA samt OBJEKTIV, 1+3, Leica IIIf, nr 768115, Wetzlar, Tyskland, 1955.
Kromat kamerahus. Tre objektiv: Elmar f=5 cm 1:3,5, Summaron f=35 cm 1:3,5 samt Seastal Telephoto lens l:3.5 f=35 mm. Ett sikte samt ljusskydd för objektiv medföljer. Kamerans längd ca 13,5 cm. Fodral, märkt Leica, medföljer samt kameraväska.
Slitage, repor och märken/mindre ytskador. Ej funktionstestad.