Skinnklädsel. Invändigt fack för förvaring samt diverse tillbehör. Glasbehållarnas lock i silver. Längd 36 cm, bredd ca 26 cm, höjd ca 16 cm.
Bruksslitage. Fläckar. Märken. Några skador. Spegel med rost och anlupet glas. Några tillbehör saknas. Nyckel saknas.