Målad plåt. Dörrpar med bakomliggande hyllplan. Beslag av mässing. Bredd 101. Djup 52. Höjd 183 cm.
Senare målning. Slitage, repor och märken. Färgbortfall. Bucklor. Något rostangrepp.