Dekor i blått med landskap och figurer. Fyra djupa tallrikar, diameter 16 cm. Fat, längd 19 cm. Skål, diameter 10 cm. Snusflaska, höjd 8 cm. Skål, diameter 13 cm.
Tallrikar med kantnagg, en med lagning. Fat med mindre nagg. Några repor.