Fanerat med mahogny. En gavel med tre lådor och dörr med bakomliggande förvaring. En gavel med tre hyllplan och dörr med bakomliggande hyllplan av glas. Längd 68. Bredd 52. Höjd 56 cm. Nyckel finns.
Slitage, repor och märken. Hyllplan av glas med nagg. Ej komplett montering för glasskivor.