JOSEPH BEUYS, efter, multipel, 2 delar, Postkarte, Edition Staeck, Heidelberg, 2000-tal.
Trä. "Holzportkarte". Längd 15, bredd 3, höjd 9,5 cm.
Filt. "Filzpostkarte". Längd 15, bredd 0,5, höjd 10,5 cm.
Smärre slitage.
Original skapade 1985 resp 1974.