Royal Copenhagen

(Tanska, 1775-)
Royal Copenhagen
(Tanska, 1775-)

KAFFESERVIS, 27 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen.

11 koppar med fat
12 assietter
Skål
Sockerskål
Vas
Gräddssnipa

Smärre slitage. Enstaka små nagg.

Lähtöhinta
3 000 SEK