Stomme i vitmetall. Hyllplan i glas.Mittparti med glasade sidor samt lucka. Trissor. Uppsats för behållare. Längd 116 cm. Djup 41 cm. Höjd 110,5 cm.
Bruksslitage. Märken och repor. Anlöpningar. En lucka saknas.