FÄLLBORD, "Krogsta", ur Ikeas 1700-tals serie, 1990-tal.
Vitmålat trä. Fällbar rund skiva, svarvat ben på tredelad fot. Diameter 63, höjd 75 cm, 110 cm med uppfälld bordsskiva.
Slitage. Märken. Repor.