CHIFFONJE, Sengustaviansk, omkr år 1800.

Fanerad med mahogny. Skiva med innanförliggande skrivinreding. Bredd 117 cm djup 44, höjd 130 cm. Nyckel finns.

Slitage, lätt slagen skiva, rispor, en nyckel skyllt saknas, sprickor, skador, fanérskador.

Lähtöhinta
5 000 SEK