Spegel fanérat i mahogny, list och gallerkant i mässing. Höjd 57 cm. Konsolbord fanérat i ek med målad landskapsdekor, svärtade detaljer. Längd 45, bredd 22 och höjd 40 cm.
Slitage. Fanérskador. Sprickor. Lösa lister. Konsolbord med skadade dekordetaljer. Utbytta delar. Repor och rispor. Spegel och konsolbord troligtvis ej tillhörande.