ATENIENNE, nyrokoko, 1800-tal
Fanberan i bl.a. mahogby. 4 st hyllplan, skuren dekor, en infälld spegel. Bredd ca 80, djup 45, höjd 149 cm.
Slitage. Renoverad. Fanerskador. Anlupet glas.