4 armringar, silver och förgyllt silver, en med cabochonslipade ametister och opaler, en med filigran, en omarbetad från skospänne med bergkristall, öppningsbar samt öppna modeller, diameter 5,5-7cm. 2 armringar mässing resp vitmetall, bla filigran, diameter 5-5,5cm. Armring, grön sten, diameter ca6cm.
Skador. Bristningar. Bucklor. Slitage.