Modern Art & Design 660
Huutokauppa: 19.−20. marraskuuta 2024
Important Winter Sale 661
Huutokauppa: 11.−13. joulukuuta 2024

SÅSSLEVAR, 2 st samt STRÖSKEDAR, 3 st, silver, svenska stämplar, 1800-tal.

Alla med svarvade träskaft. Carl Olof Holm, Vadstena 1848. Frans Holm, Vadstena 1873. Mattias Helén, Västervik 1844. Johan Erik Brandt, Luleå 1849. Peter Mothe, Halmstad 1811. Längd 17 - 26 cm.

Bruksslitage. En saknar benknopp. En lagad. Några bucklor.

Lähtöhinta
2 000 SEK