LJUSKRONA, gustaviansk stil, 1900-tal. Höjd ca 80cm.

Stomme i mässing. 8 ljusarmar, plats för sparljus. Behängd med olikformade prismor. Avslutande piggbotten. Krönande plym.

Bruksslitage. Ej funktionstestad.

Lähtöhinta
3 500 SEK