LAGE LINDELL, färgseriegrafier, triptyk, signerade samt numrerade 1/52, 90/92, 73/78. 1967.
Kompositioner. Bladstorlekar 78 x 105.
Ej examinerade ur ram.
Medföljer: Bok, Lage Lindell, Sveriges Allmänna Konstförening, 1981. Se 2 blad, avbildade sid 126-127.