SOCKERSKÅL, silver, nyrokoko, Carl Johan Grönvall, Stockholm. Vikt ca 670 gram.

Rik dekor med böljande former. På hög fot, med hänklar på vardera sida, samt med löst lock. Höjd ca 31 cm.

Slitage, repor och märken/svaga bucklor. Något sned. Anlupen. Otydliga stämplar.

Lähtöhinta
2 000 SEK
Luo tili Bukowskilla
  • Aloita myyminen ja ostaminen
  • Tallenna suosikkiesineitä
  • Tallenna hakuja
Onko sinulla jo asiakastili?