35 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 10 entrétallrikar, 11 assietter, 2 såsskålar, terrin med lock, fiskfat, runt fat, 13 serveringsfat (7+6). Mattallrikarnas diameter 25 cm. Fiskfatets längd 61 cm.
En såsskål med spricka. Bruksslitage. Några mindre nagg.