BYRÅ/SKÅP, sengustaviansk stil, 1900-tal.
Fanérad i mahogny. Utdragslådor. På kopplade ben med mässingsavslut. Längd ca 65, 34, höjd ca 90 cm.
Slitage, repor och mindre stötskador. Skador.