PARTI GLAS, 4 delar, bl a Göran Wärff och Bertil Vallien, delvis signerade, 1900-tal.
Två flaskor samt två skulpturer. Mindre flaska signerad B Vallien samt numrerad 48010. Cylindrisk skulptur signerad Wärff och numrerad 96781. Övriga delar osignerade. Höjd 6- 16 cm.
Bruksslitage. Smärre nagg.
Onko sinulla vastaava esine jonka haluat arvioituttaa?