Modell "Fransk Lilja". 5 bordsskedar, 8 matskedar, 9 dessertskedar, 10 matgafflar, 4 förrättsgafflar, 7 förrättsknivar, sockerströare. En sockerströare av annan modell medföljer, denna tillverkad i Stockholm, 1812.
Slitage, repor och märken. Bucklor samt stötskador. Anlupet. Gravyr samt monogram.