Barock

Barock

STOL, senbarock, 1700-tal.

Genombruten rygg med balusterbricka, kopplade ben i h-kryss. Med lös stoppad sits. Målad kinesiserande dekor, denna dock senare.

Bruksslitage, repor och mindre stötskador. Renoverad och kompletterad, bland annat senare bemålning samt förstärkningar. Mindre lagningar.

Lähtöhinta
2 000 SEK