GLASSERVIS, 97 st, glas, "Diamant", Vicke Lindstrand, Kosta.
15 selterglas, 14 vitvinsglas, 14 rödvinsglas, 12 starkvinsglas, 12 snapsglas, 11 ölglas, 12 likörglas, 6 grogglas samt 1 saltkar. Rödvinsglasens höjd 12,5 cm.
Bruksslitage. Något mindre nagg.