GOLVLAMPA, Elis Bergh, C.G. Hallberg, Stockholm ca 1925
Försilvrad metall. Foten stämplad C.G. HALLBERG under krona. Höjd 196 cm.
Slitage på försilvring, repor, ej funktionstestad.