ANDERS ZORN, etsning, signerad med blyerts. Utförd 1912. Samlarstämpel a tergo.
"Hårbandet" . 30 x 20 cm.
Missfärgad efter passepartout, rester av papperstejp a tergo. Reva om 3 cm längs höger marginal samt mindre revor i längs bladets kant. Oramad.
Asplund 253. Hjert & Hjert 264. Lidbeck 253.