Helblond.
Mattallrik, 12 st.
Djuptallrik, 12 st.
Assietter, 12 st.
Desserttallrik, 12 st.
Kaffekoppar med fat, 12 st.
Askfat, 6 st.
Terrin med lock.
kandelabrar, ett par.
Såsskål.
Skåfat.
Skålfat på fot.
Gräddkanna.
Mjölkkanna.
Sockerskål.
Liten vas.
Kaffekanna.
Bruksslitage. Nagg på en mattallrik. Nagg på såsskålen.