ROY LICHTENSTEIN, efter, omslag för Art in Americas New York upplaga.
Art in America, vol. 52, nummer 2, 1964. New York upplaga. Strl. 31x23.
"Roy Lichtenstein drew this pop panorama of the World´s Fair for our New York Issue." Art in America, sid 1.
Slitage. Kanter med skador, fläckar och intryckningar.