Olika modeller och storlekar glasen emellan. 10 vinglas, 7 vitvinsglas, 12 starkvinsglas, 20 selterglas, 6 champagneglas, 9 likörglas, 10 whiskyglas, 8 grogglas.
Bruksslitage. Mindre repor och märken. Enstaka nagg, varav bland annat ett större vid ett av vinglasens fot.