VAS, porslin, Kangxistil, Kina

Cylinderformad med utvikt mynning, underglasyrblå dekor av drakar, höjd 26 cm.

Slitage, obetydlig nagg och hårspricka vid mynningen.

Lähtöhinta
2 000 SEK