CARSTEN REGILD & ROLF BÖRJLIND, blandteknik, signerad, daterad -67.
"Vintern", en av fyra målningar ur serien "De fyra årstiderna", skapade för utställning på Liljevalchs konsthall 1967. 88 x 66.
Repor. Mindre intrycksskador.