CREMEKOPPAR, 11 st, fältspatsporslin, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Efter Gripsholmsservisen, med kungliga monogram och valspråk. Originalkartonger medföljer. Höjd kopp med lock samt fat 9 cm.

Bruksslitage, mindre sprickor, enstaka nagg.

Lähtöhinta
2 000 SEK