JOHAN TIRÉN, tillskriven, akvarell
Enligt uppgifter á tergo: Målad af Johan Tirén vintern 1899-1900. Skiss till konstnärens diorama på verldsutställningen i Paris 1900. Intygar Johan Berggren...5/5-1900. Bildstrl 60x117
Smärre slitage, rispor och enstaka fläck. Ej examinerad ur ram.