GOLVSPEGEL, art déco, 1900-talets första hälft.
Svärtad ställning, bronserad dekor. Vippbar spegel. Bredd 56. Djup 34. Höjd 168 cm.
Repor och märken. Slitage. Något färgbortfall. Något instabil.