Även "Vasagraven i Uppsala domkyrka", 1-2, red av Martin Olsson, Stockholm 1956, bokkasett, "Riddarholmskyrkan" av Martin Olsson, numrerad 48/300, Stockholm 1918. Halvband av skinn resp helband av kartong.
Slitage, bokkasett med skador. Ej genomgångna.