AMPEL, mässing. Empire. 1800-talets första hälft.

4 fyra ljusarmar. Genombruten dekor i form av lagerkransar. Centralt placerad kotte. Höjd inkl befintlig kedja 84 cm.

Bruksslitage. Märken och repor. Senare delar. Senare elektrificerad. Borrhål. Ej funktionstestad. Smuts.

Lähtöhinta
3 000 SEK