TERRINER, 2 st, "Rörstrandia", Rörstrand, 1900-talets mitt.

Rokokoformade med dekor av bladverk. Lock krönta av fåglar. Längd 16 respektive 31 cm.

Bruksslitage. En med krackeleringar samt inskription undertill.

Lähtöhinta
1 500 SEK