TOALETTBORD, Bertil Fridhagen, Bodafors, 1900-talets mitt.
Teak. Tre lådor i sarg. Brännmärkt 1958. Bredd 95. Djup 40. Höjd 70 cm.
Repor och märken. Fläckad skiva.