Terrin, kaffekanna, sockerskål och gräddkanna, 5 tekoppar med fat, 4 kaffekoppar med fat, 12 mattallrikar, 9 djupa tallrikar, 8 entrétallrikar, 9 assietter samt 8 serveringsfat. Terrinens längd 37 cm.
Bruksslitage. Några missfärgningar. Repor. Några mindre nagg.