SPEGEL med KONSOLBORD, empire.

Förgylld furu och pastellagedekor. Rektangulär spegel med delat glas. Rakt krön. Dekor av bl a brinnande lampa, grenar med eklöv och ekollon, kannelerade kolonner. Konsol med skiva i vit marmor uppburen av örn på kula. Marmorerad bottenplatta. Spegel h 168, b 80. Konsol l 80, b 34, h 78.

Slitage. Dekorelement saknas. Lös kröndekor. Skador.

Lähtöhinta
10 000 SEK