ANDY WARHOL, litografi samt konsttidskrift, båda signerade.
"Lion", bladstorlek 25,5 x 28 cm. Konsttidskriften "Bolaffiarte", no 49 1975, egenhändigt signerad av konstnären på omslagets framsida.
Gulnad, ej examinerad ur ram. Konsttidskriften med smärre veck, slitage, gulnad. Ej genomgången.