8 fruktgafflar, 6 fruktknivar med skaft av pärlemor , silvertenar resp blad. Längd 16-19,5 cm. Stiltonspade av pläter med pärlemorskaft medföljer.
Slitage, repor, någon kniv sned resp någon gaffel med återlimmad avslutning.