11 lådor samt skåplucka i fronten. Utdragbar skiva samt uppfällbar skiva. Längd 103,5 cm. Extra fällskivan 25,5 cm. Bredd 70 cm. Höjd 100 cm.
Bruksslitage. Märken och repor. Fläckar. En låda med trasig knopp.