Växtdekor. Tio tekoppar med fat samt nio kaffekoppar med fat. Sex fat till tekoppar medföljer. Höjd på koppar 6-7 cm.
Bruksslitage. En kaffekopp med nagg. Två tekoppar med sprickor vid hänklarna. Två fat till kaffekoppar med sprickor. Smärre krackelyrer.