WIFREDO LAM, färglitografier, 10 st, "Pleni luna", signerade och numrerade 165/262.
Kompositioner. Samtliga ur mappen "Pleni luna". Sju ramade blad och tre oramade. Bildernas mått 50 x 65 cm.
Sedvanligt ytslitage. Ej examinerade ur ram. Mapp med några fläckar.