LENA CRONQVIST, portfölj med 60 (två sviter) färg och sv/v litografier, 1989, samtliga signerade med blyerts I/X.
"August Strindberg, Ett Drömspel", bladstorlek 73 x 52,5 cm. Tryckta av Atelier Clot, Paris, utgiven av Edourd Weiss, Paris och Öivind Johansen, Oslo, textsidor, exemplar I/X tryckt på papier d'Auvergne á la main Richard-de-Bas, signerat av konstnären samt förläggarna. Förvarade lösa i tygklädd portfölj.
Veck på några av bladen.