CARL FREDRIK REUTERSWÄRD, färglitografier 3 st, signerad och numrerade HC samt 1 st med påskrift von Hancken Operan.
Efter scenografin till uruppförandet av operan Herr von Hancken på Kungliga Operan 1965. Kompositioner i rött, vinrött och lila mot grön fond. Bildstorlek 85 x 59
Ej examinerad ur ram. Obetydligt slitage.