SKULPTUR, glaserad gips, efter Per Hasselberg, stämplad G. Bernardi Konstgjuteri, Göteborg, (verksam 1911-1953 (1976)).
"Pojken och grodan". Numrerad 183. Höjd: 52 cm.
Slitage. Märken. Pigmentbortfall.