Sexkantig guldfärgad urtavla, Nivada automatic GLX Leonardo Da Vinci, stavintex datumvisning. Bredd 38 mm. Nivada Automatic F2, ljus urtavla med stavindex, datumvisning, senare armband av svart skinn. Diameter ca 35 mm.
Glas med repor. Smärre slitage. Ej funktionstestade.