Teak. Sex stolar varav två karmstolar, genombruten rygg med rotting. Runt bord på fyra ben. Bordets diameter ca 108, höjd ca 62,5 cm. Iläggsskivornas bredd ca 55 cm.
Bruksslitage, repor och märken/nagg.